سؤالات متداول

مشاوره رایگان

شما می توانید در اینجا تعدادی از متداول ترین سوالات در مورد خدمات مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی سالمندان صبا را مشاهده کنید. جواب این سوالات به صورت کلی داده شده است و فقط جهت راهنمایی به منظور انتخاب روشی صحیح برای دریافت پاسخ دقیق سوالات پیش از پذیرش سالمند شما توسط مرکز می باشد.
کارشناسان مجرب ما همواره پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. همچنین در صورتی که شما نیاز به مشاوره دارید که در بین سوالات این صفحه مشاهده نمی کنید می توانید از طریق راه های ارتباطی که در صفحه تماس با ما آورده شده است با ما در ارتباط باشید. تیم حرفه ای خانه سالمندان صبا تلاش می کند تا به تمامی سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ دهد و شما را در جهت رفع نگرانی های شما به بهترین شکل ممکن همراهی کند.

بله. البته امکانات درمانی مستمر مرکز در حد نیازهای عمومی سالمند هست ولی اگر نیاز بیشتری وجود داشته باشد از مشاوره های تخصصی پزشکان همکار مرکز استفاده می کنیم

هیچ منعی وجود ندارد مگر اینکه خانواده بنا بر مصلحتی مثل امکان صدمه به سلامتی سالمند درخواستی داشته باشند.

محدودیتی وجود ندارد. در طول روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر، مرکز آماده پذیرایی از خانواده های سالمندان است.

خیر! سالمندان ما معمولا طیفی از افراد مختلف هستند. از افراد مسن ولی کاملا سالم تا سالمندان کهن سال و با نیازهای مختلف.

کاملا بستگی به زمان تقاضا دارد. در صورتی که جای مورد تقاضا موقتا موجود نباشد مدیران مرکز پیشنهاد جایگزین می دهند تا آن جای خاص آماده شود. در این صورت در روند پذیرش خللی ایجاد نمی شود. اگر تصمیم به انتقال سالمند دارید بهترین کار این است که هر چه زودتر برای رزرو جا اقدام کنید. رزرو جا برای متقاضیان هزینه زیادی نخواهد داشت ولی به مدیران مرکز این امکان را می دهد که برای پذیرش های جدید و از جمله سالمند خود شما بهتر برنامه ریزی کنند.

مرکز ما به خانواده هایی که سالمندشان در مرکز اقامت دارد و یا تقاضای انتقال دارند مشورت تخصصی و عمومی می دهد. بسیاری از مراجعان پس از دریافت این مشورت ها برای تصمیم گیری درباره نحوه نگهداری سالمندشان بهتر و راحت تر تصمیم می گیرند.

مرکز ما طوری طراحی شده که هم آرامش فضای خانه را داشته باشد و هم از همه امکانات مراقبتی و درمانی لازم برخوردار باشد. از این نظر تلاش کرده ایم که فضای عمومی مرکز و نیز اتاق ها نه به بیمارستان شبیه باشد و نه به مراکز اداری. بلکه شبیه خانه خود سالمندان باشد. این تصمیم اگرچه کار را برای مدیریت ما تا اندازه ای دشوارتر کرده ولی در بالابردن روحیه عمومی سالمندان بسیار موثر بوده و هست.

در درجه نخست نیاز یک سالمند و خانواده او برای ما مهم است. تلاش می کنیم که براساس این نیاز پیشنهاد بدهیم که چه وضعیتی برای یک سالمند مطلوب تر است. مثلا برخی سالمندان، محیط خصوصی را بیشتر ترجیح می دهند در برابر، برخی اجتماعی ترند و دوست دارند تنها نباشند. حتی به سود برخی از سالمندان است که به دلیل شرایطی که دارند تنها نباشند. در این زمینه برنامه ریزی ما به گونه ای خواهد بود که سالمندانی که شایط نسبتا مشابهی دارند در کنار یکدیگر قرار گیرند. ما در بدو امر در این زمینه پیشنهاد خودمان را مطرح می کنیم ولی تصمیم خانواده و خود سالمند نهایتا تعیین کننده خواهد بود.

جهت راهنمایی بیشتر هم اکنون با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید!

مشاوره و بازدید رایگان